TONA KOMINY Sp. z o.o. | ul. Powstańców 23 | 46-080 Chróścice | tel.: +48 606 950 148 | e-mail: info@kominytona.pl

Tona Polska Sp. z o.o.
TONA
INFORMUJE
Systemy kominowe i wentylacyjne

Firma TONA jest firmą niemiecką, której siedziba znajduje się w Mechernich-Antweiler niedaleko Kolonii. Jest to firma rodzinna, która została założona w roku 1891 i w chwili obecnej uważana jest za jednego z największych producentów i dystrybutorów systemów kominowych na rynek europejski. Sieć dystrybucji firmy TONA obejmuje swym zasięgiem prawie wszystkie kraje europejskie, kominy TONA są też obecne w Polsce. Główna siedziba firmy mieści się we Wrocławiu przy ul. Żernickiej 296.

Jakość, bezpieczeństwo i nowoczesność to główne założenia firmy TONA, która produkuje ceramiczne kominy i jednocześnie pracuje nad rozwojem systemów kominowych na najwyższym światowym poziomie. Produkty firmy TONA już od 40 lat wytwarzane są w pełnym zakresie techniki kominowej. Systemy kominowe i wentylacyjne są w całości wytwarzane w Niemczech, co jest ich ogromną zaletą.
 

Zarówno przy produkcji jak i obróbce surowców spełniane są najwyższe normy dotyczące ochrony środowiska. Jako surowce używane są najlepszej jakości naturalne glinki i pumeksy. 
Złoża glinki i pumeksu są własnością naszej firmy. Zintegrowana linia produkcyjna obróbki cieplnej umożliwia bardzo oszczędny i przez to przyjazny dla środowiska proces produkcji.

Dzięki konsekwentnemu postępowi firma TONA współtworzy w dziedzinie kominów rozwój nowoczesnej techniki grzewczej. Zarówno przestawienie nośników energii z węgla na olej i gaz, jak również zastosowanie nowoczesnej techniki niskich temperatur i ekonomicznego procesu spalania, zmieniły zasadnicze wymagania dotyczące technologii produkcji kominów. Firma TONA może więc zapewnić dzisiaj dla wszystkich tych technologii grzewczych optymalny system odprowadzenia spalin i wyziewów. 

Niezależnie czy nowy komin czy renowacja starego, niezależnie jakie paliwo i jego temperatura spalania, niezależnie czy przekrój okrągły czy kwadratowy – podstawą każdego systemu kominowego TONA jest serce z ceramiki (wkłady kominowe). Dzięki ceramice produkowanej z najwyższej jakości gliny, komin spalinowy firmy TONA nierozerwalnie kojarzy się z najwyższym poziomem techniki.

Systemy kominowe od podstaw - wszystkie systemy

TONAtec plus     Komin efektywnej energii do kotłów o zamkniętej komorze spalania do wszystkich typów paliw z ceramiką high-tec pracujący w podciśnieniu
   
TONAtec iso Najnowsza generacja kominów z najnowocześniejszą ceramiką high-tec z połączeniem kielichowym do wszystkich typów paliw do kotłów z otwartą komorą spalania pracujący w podciśnieniu
   
TONAtec System kominowy niskotemperaturowy do kotłów z zamkniętą komorą spalania (gaz/olej)
   
TONAdin Klasyczny system kominowy do wszystkich rodzajów paliw z okrągłymi rurami ceramicznymi do piecy z otwartą komorą spalania pracujący w podciśnienu
   
TONAnorm System kominowy doskonale nadający się do zastosowania z tradycyjnymi kominkami

 

TONA KOMINY Sp. z o. o. © 2019 Klauzula informacyjna